Skip to main content

Blog

Samen Lezen voor scholen – Kinderboekenweek 2025

Gepubliceerd op 01 oktober 2025

Dit jaar start de Kinderboekenweek op woensdag 1 oktober en de week eindigt op zondag 12 oktober. Elke Kinderboekenweek staat in het teken van een bepaald thema. Dit jaar is dat: Vol avontuur!

Beleef het avontuur

In kinderboeken beleven de personages vaak bijzondere avonturen. Spannend, ontroerend, gevaarlijk, ver weg of dichtbij. Laat de kinderen in jouw klas in de huid van een personage kruipen en het avontuur beleven! De kinderen kunnen alles zijn: een piraat, een ridder, een jager of een kind dat verdwaalt. Wat is er mooier dan het avontuur te beleven door de ogen van de hoofdpersoon?

Download Samen Lezen

Je vindt in de pdf een lijst met boekentips van leesconsulenten van de bibliotheek en leesspecialisten van IJsselgroep. De boeken staan per groep(en) in de lijst. Maar… als een kind geïnteresseerd is in een boek dat bij een andere groep staat, dan kan dat boek natuurlijk ook worden (voor)gelezen!

Aanmelden voor de nieuwsbrief

Delen? Ja, graag!

Voel je vrij om de inhoud te delen met collega’s en ouders/verzorgers. Sterker nog: dat is precies de bedoeling van ‘Samen Lezen!

Meer informatie?

Wil je meer weten over 'Samen Lezen', de nieuwsbrief over lezen en leesmotivatie? Of heb je ideeën of suggesties? Neem dan contact op met Mirjam Koop
Onderwijsadviseur

Mirjam Koop

mirjam.koop@ijsselgroep.nl
06 81 81 65 66