Skip to main content

Blog

Rommelpiet en onrust in de klas? Relax: het komt goed met Sinterklaasyoga

Gepubliceerd op 15 november 2022

Kinderen willen graag bewegen, maar leerkrachten zien ook graag een rustige klas. Een lastige opgave om hier balans in te vinden. In combinatie met Sinterklaas - die al snel in Nederland aankomt - kan dit een nog grotere uitdaging worden. Ontdek hoe je aan beide behoeftes tegemoet kunt komen. Relax en maak kennis met kinderyoga en Sinterklaasyoga. 

Kinderyoga

Kinderyoga zorgt voor balans in de energie van kinderen. Zowel opladen, ontladen en ontspannen komen hierin aan bod. Wanneer de energie bij kinderen in balans is, zullen zij het best van het onderwijs kunnen profiteren. En kunnen leerkrachten ontspannen lesgeven. Daarnaast is het niet enkel een bewegingsvorm, maar wordt er ook gewerkt aan sociale vaardigheden, mentale processen en emotioneel welbevinden.

Resultaat

  • Een betere concentratie, ook bij kinderen met ADD en ADHD.
  • Een positieve uitwerking op creativiteit en geheugen.
  • Meer evenwicht in de hersenhelften
  • Een betere fysieke conditie en kinderen zijn minder vaak ziek
  • Minder angst, stress en kans op depressie
  • Meer zelfvertrouwen en een positief zelfbeeld
  • Een hechte band in de groep en minder pestgedrag en agressie
  • Meer plezier

Laagdrempelig aan de slag met Sinterklaasyoga

Neem de kinderen mee naar Sinterklaasyoga en probeer deze houdingen uit:

  • Pepernotenmassage; de kinderen zitten op hun stoel en tikken met hun vingers op hun benen en armen.
  • Pepernoten schudden; de kinderen gaan staan en schudden alle pepernoten van hun lichaam af.
  • Staf en tabbert maken; de kinderen maken zich helemaal lang en buigen dan voorover om zich helemaal slap te maken.
  • Piet over het dak; de kinderen komen stil staan op twee voeten. Eerst wiebelt piet nog wat, de kinderen bewegen hun bovenlichaam maar blijven met de voeten op de grond. Daarna staat piet in balans en stil, de kinderen staan rechtop stil.
  • Varen op de stoomboot; kinderen zitten op hun stoel en draaien armen en bovenlichaam van links naar rechts (een paar keer).
  • Letter S-adem; de kinderen zitten, ademen in, en zeggen zo lang mogelijk ssssssssssssssss.
  • Pepernoot ontspanning; de kinderen hebben een echte of getekende pepernoot voor zich op hun tafel liggen. In stilte mogen ze alle kanten hiervan bekijken. Wat kunnen ze zien aan vormen/structuren/kleuren etc.?

Fijne Sinterklaas, en dit keer geen geraas.

Meer informatie?

Voor meer informatie over 'Rommelpiet en onrust in de klas? Relax: het komt goed met Sinterklaasyoga' kun je contact opnemen met Ellen de Haan